[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي درباره انجمن اخبار و رویدادها مقاله ها ثبت نام تماس با ما جستجو ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره انجمن ::
اخبار رویدادها::
آیین نامه ها::
اخبار علمی::
عضویت::
بخش آموزش::
مراکز مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
پست الکترونیک::
برقراری ارتباط::
منابع مطالعاتی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: خبرنامه انجمن علمی محاسبات بیمه و مالی ایران_ شماره 7
:: دعوت به همکاری در یک شرکت معتبر بیمه‌
:: خبرنامه انجمن علمی محاسبات بیمه و مالی ایران_ شماره 6
:: اخبار سمینارها: ششمین کنفرانس ملی مهندسی مالی و بیم‌سنجی
:: اخبار سمینارها: اولین همایش ملی هوش مصنوعی و محاسبات نرم در علوم انسانی
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
..
:: نگرانی بیمه گران از عرض‌اندام تازه‌واردان به بازار / در آمد بیمه گران با حضور استارت آپها در معرض خطر قرار دارد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۱۸ | 

نگرانی بیمه گران از عرض‌اندام تازه‌واردان به بازار / در آمد بیمه گران با حضور استارت آپها در معرض خطر قرار دارد

ریسک نیوز

شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶   کد خبر : ۱۱۸۷۶۹

به گزارش ریسک نیوز،شرکت pwC که دومین شرکت چندملیتی بزرگ دنیا در حوزه ارائه خدمات مشاوره‌ای به شرکت‌ها محسوب می شود ، می‌گوید شناخت بیمه گران از اینشورتک در طی یک سال اخیر تغییر کرده است

طبق گفته‌های شرکت pwC در گزارش فینتک جهانی 2017  بیشتر بیمه گران (86%) نگران‌اند که بیش از 20 درصد درآمدشان به خاطر حضور استارت‌آپ‌های حوزه اینشورتک در معرض خطر قرار گرفته است.

گزارش حاضر نشان می‌دهد که به اعتقاد 10 درصد از بیمه‌گران، بیش از 40 درصد کسب‌وکارشان به خاطر ظهور اینشورتک می‌تواند از بین برود.

در کل حدود هشت‌دهم (86%) بیمه‌گران مورد مطالعه نگران از دست رفتن سهمشان به خاطر بازیگران حوزه اینشورتک بوده‌اند که 52 درصد آنها اظهار داشته‌اند که نوآوری قلب استراتژی این شرکت‌ها محسوب می‌شود.

شرکت pwC اضافه کرد که سرعت تغییرات در صنعت بیمه افزایش‌یافته است و بیمه‌گران در نوآوری‌های شکل گرفته خارج از کسب‌وکارشان به‌منظور مواجهه با چالش‌های پیش رو و استفاده از فرصت‌ها، مشارکت می‌کنند.

علاوه بر آن در گزارش آورده شده که درک بیمه گران از اینشورتک طی یک سال اخیر تغییر کرده و نیز با مزایایی که شرکت‌های تکنولوژی می‌توانند برای شرکت‌های تأسیس‌شده در صنعت ایجاد ‌کنند، بیشتر آشنا شده‌اند.

سرمایه‌گذاری

84 درصد از بیمه گران مورد مطالعه در نظر دارند که در بخش تجزیه‌وتحلیل داده‌ها در سال آینده سرمایه‌گذاری کنند که به مهمترین بخش برای سرمایه‌گذاری در بخش تکنولوژی صنعت تبدیل شده است.

بیشتر بیمه‌گران (94%) می‌گویند که مشارکت مشتری و شناساندن بهتر ریسک مهمترین روند‌های نوآوری ‌برای آنها محسوب می‌شود، درحالی‌که 63% آنها زمانی که با استارت‌آپ‌ها کار می‌کنند نگران مقررات و منتشر نشدن داده‌های مربوط به آنها هستند.

طبق گزارش، نوآوران اینشورتک می‌توانند به بیمه‌گران در استفاده از داده‌ها و نیز انتقال به یک مدل پیشگیرانه- مانند عرضه بیمه‌نامه با پرداخت آنی خسارت- کمک کنند.

هوش مصنوعی

در گزارش ذکر شده است که استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند وقت بیشتری از زمان کاری کارشناسان مجرب را آزاد کند تا بتوانند بر روی تصمیم‌گیری‌های پیچیده‌‌تر و بااهمیت بیشتر تمرکز کنند.

علاوه بر آن، 87 درصد بیمه گران گفته‌اند که با استخدام و حتی حفظ نیرو‌های بامهارت و خلاق خود با مشکل روبرو هستند چراکه بیشتر آنها به دنبال خرید استارت‌آپ و نیز شراکت با آنها هستند.

طبق یافته‌های گزارش بیمه گران انتظار دارند که تکنولوژی بلاک چین بتواند در تمام صنعت بیمه رسوخ کند.

مزایا

استفان اوهرن، مدیر بیمه جهانی در شرکت pwC خاطرنشان کرد: نوآوری در صنعت بیمه، که با کمک اینشورتک رو به افزایش است، در طی یک سال گذشته راهی طولانی را طی کرده و دیگر ابهامی وجود ندارد که آیا شرکت‌های بیمه با اینشورتک تعامل خواهند داشت یا خیر. سؤالی که پیش می‌آید آن است که چگونه شرکت‌های بیمه از مزایای بالقوه اینشورتک استفاده می‌کنند و آن را جزئی از استراتژی بلندمدت خود قرار می‌دهند.

بیمه همیشه صنعتی بر پایه داده و اطلاعات بوده است. مشاهده این موضوع امیدوارکننده است که بیمه‌گران به‌شدت بر روی موج جدیدی از تکنولوژی سرمایه‌گذاری می‌کنند که آنها را قادر می‌سازد تا از داده‌ها و اطلاعاتی که در اختیار دارند بتوانند در بهترین حالت، هم برای مشتریان خود و هم برای تأمین منافع شرکت استفاده کنند.

استفان اوهرن اضافه کرد: بی‌تردید بیمه گران هنوز احتیاط لازم را رعایت می‌کنند اما جای خوشحالی دارد که سرمایه‌گذاری در تکنولوژی‌هایی مانند هوش مصنوعی و بلاک چین و نیز تمایل به همکاری با سایر شرکت‌ها جهت خلق فرصت‌های بهتر، افزایش یافته است.

تحول

جاناتان هاو، مدیر اینشورتک جهانی شرکت pwC نیز عنوان کرد: شرکت‌ها امروزه بیشتر متوجه ظرفیت‌های بالقوه‌ای هستند که اینشورتک به ارمغان آورده است.

اگر بیمه گران از هوش مصنوعی و تجزیه‌وتحلیل داده به‌درستی استفاده کنند، می‌توانند از تحمیل خسارت به مشتریانشان در مرحله اول جلوگیری کنند. هم‌زمان، تحویل خدمات مناسب به مشتریان در حد خدمات ارائه‌شده‌ای که سایر صنایع برای آنها فراهم می‌کنند، دیدگاه و نظر مشتریان در مورد صنعت بیمه را متحول خواهد ساخت.

هاو ادامه داد: نگرانی بیمه گران از حضور و عرض‌اندام تازه‌واردان به بازار و نیز در خطر بودن درآمدشان همچنان ادامه دارد. مقررات و فرهنگ سازمانی برای بعضی از شرکت‌ها زمانی که با نوآوران کار می‌کنند، همچنان به‌عنوان مانعی جدی باقی‌مانده است.

به عنوان جمع بندی می توان گفت چه با استارت‌آپ‌ها همکاری شود و چه آنها را به مالکیت شرکت‌ها درآورد و حتی نوآوری در داخل صنعت را ارتقا داد، بیمه گران باید راهی پیدا کنند تا مزایای اینشورتک را به کسب‌وکارشان وارد کنند. مطالعات نشان می‌دهد که این موضوع در حال شکل گرفتن است.

http://www.insuranceage.co.uk/technology/3086306/insurtech-futures-86-of-insurers-worried-of-losing-revenue-to-start-ups-says-pwc?_lrsc=3b7f87b2-c2db-4fdc-82f5-b085d564514c&utm_source=linkedin.com&utm_medium=social&utm_campaign=Elevate

ترجمه و تنظیم حسن ارغند / واحد ترجمه پایگاه خبری ریسک نیوز

لینک کوتاه: http://risknews.ir/news/118769/

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 570 بار   |   دفعات چاپ: 169 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
انجمن محاسبات بیمه و مالی ایران actuarial society of iran

  اطلاعات تماس
نشانی پستی:
تهران، اوین، دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده علوم ریاضی، گروه آمار
صندوق پستی:  1983969411
تلفن: 22419430(021)
آدرس الکترونیکی: ir.actuary@gmail.com کلیه حقوق این سایت متعلق به انجمن محاسبات بیمه و مالی ایران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Persian site map - English site map - Created in 0.07 seconds with 44 queries by YEKTAWEB 4056